Plotowanie Wrocław i plotery – rodzaje

Plotery to najmłodsze urządzenia w rodzinie drukarek. Powstały głownie z myślą, o drukowaniu na powierzchniach większych, niż A4. Zanim druk cyfrowy na dobre zagościł w drukarniach, druki wielkoformatowe tworzono za pomocą druku offsetowego, bardzo kosztownego, gdy ktoś potrzebował tylko kilka wydruków. Dziś, plotowanie służy nie tylko do samego drukowania – te drukarki potrafią również przycinać i grawerować podłoże w różne wzory. Jednak wciąż do najpopularniejszych ploterów należą plotery drukujące.

plotowanie Wrocław

Plotery dzielimy na klika rodzajów – głownie ze względu na ich zastosowanie (drukujące, grawerujące i tnące), a także ze względu na sposób prowadzenie papieru (bębnowe plotery i płaskie). Jak już wcześniej zostało wspomniane, do najczęściej używanych ploterów należą drukujące. Pigmenty i tusze używane w nich są wysoce wyspecjalizowane – zupełnie inne od tych, które używamy w drukarkach domowych. Są to tusze wysoce oporne na czynniki pogodowe, jak deszcz, śnieg czy promienie słoneczne. Przez to, wydruki stworzone ploterem są idealne dla druku wielkoformatowego. Mogą one pozostać w doskonale zachowanym stanie przez wiele lat.

Druk cyfrowy obecnie zdominował niemal wszystkie drukarnie. Dzięki niemu okazały stały się możliwe do zrealizowania nie tylko niskonakładowe druki wielkoformatowe i reklamowe, ale także druki spersonifikowane (czyli noszące indywidualne cech, np. dyplomy). Oferty drukarni cyfrowych są skierowane nie tylko do firm czy przedsiębiorstw – atrakcyjne ceny wydruków z pewnością zaskoczą klientów indywidualnych. Druk cyfrowy niezależnie od rodzaju klienta zawsze realizowany jest z taką samą starannością i jakością. Co warto również dodać – druk cyfrowy gwarantuje błyskawiczną realizacje zamówienia – wydruki z komputera realizowane są niemal od ręki.

Advertisements

One thought on “Plotowanie Wrocław i plotery – rodzaje

  1. Pingback: Historia druku – drukarnia Wrocław | Ksero i skanowanie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s