Ksero i plotowanie Wrocław najpopularniejsze usługi

Jeszcze nie tak dawno temu, głównymi odbiorcami usług drukarni były niemal wyłącznie wydawnictwa prasowe, książkowe oraz duże firmy i agencje reklamowe.  Z chwilą, gdy w świecie drukarstwa pojawiły się cyfrowe techniki wydruku, stworzenie pojedynczej sztuki plakatu przestało być kosztowne – druk cyfrowy nie wymaga dużych nakładów finansowych. Można by podejrzewać druk cyfrowy o kiepską jakość, jednak nic bardziej mylnego – obecna jakość wydruków jest doskonała.

Podstawowe usługi drukarskie i poligraficzne pozostają wciąż takie same, niezmienne na przestrzeni wielu lat. Skanowanie dokumentów, prac artystycznych, dokumentacji są stale potrzebnymi i poszukiwanymi usługami przez klientów. Także usługi ksero niezmiennie zajmują typowe miejsce na liście małych usług drukarskich. Panuje tu wprawdzie spora konkurencja, a zarazem zróżnicowanie jakościowe.

Spośród nowych usług największą popularnością cieszą się oferty wydruków w dużych formatach, na różnych podłożach. Nie tylko na potrzeby reklamy – także bardzo liczni klienci na własne potrzeby zamawiają wydruki obrazów na płótnie lub fotoobrazy. Obrazy na płótnach canvas drukuje obecnie wiele drukarni, podobnie jak fotoobrazy (wysokojakościowe wydruki na papierze mocowane do drewnianego lub innego podłoża.  Wszystkie wielkoformatowe wydruki tworzy się przy użyciu ploterów to specjalistyczne drukarki o sporych rozmiarach. Drukują one w różnych wymiarach, a także na zróżnicowanych podłożach – od papieru po plastikowe, sztywne płyty.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s