Kreatywny druk fotoobrazy, fotozeszyty i co tylko zamarzysz

fotozeszyty

fotozeszyty

Druk jest dziedziną działalności człowieka która bez wątpienia rozwinęła się bardzo szybko. Porównując pierwsze na świecie drukarnie z obecnymi trudno nie zauważyć, jak bardzo się te miejsca od siebie różnią. Niegdyś niezbędnymi były formy i prasy drukarskie ich wykonanie i zakup było bardzo kosztowne, stąd też druk był dość kosztownym zajęciem. Z oczywistych powodów nie drukowano niskich nakładów książek. Dziś branże drukarska niemal zdominował druk cyfrowy. To właśnie cyfrowe możliwości druku pozwalają na tworzenie druków w bardzo niskich nakładach.

Jak to możliwe? Po prostu forma drukarska stała się zbędna – zastąpił ją plik cyfrowy. Dziś by przygotować do druku obraz, pakt, książkę czy gazetę niezbędne są umiejętności i wiedza w zakresu składu do druku w programach graficznych. Równie dobrze możemy tworzyć własne, jednozakładowe fotozeszyty – tutaj wystarczą już podstawowe umiejętności obróbki graficznej. Z pewnością uda się nam stworzyć wyjątkowa pamiątkę czy prezent dla bliskiej osoby.

Druk cyfrowy otworzył drzwi do wielu możliwości i motywuje twórcze działania i myślenie wśród ludzi. Fotozeszyty są jednym z tego przykładów, ale również mogą to być fotoobrazy, czy inne proponowane przez drukarnie formy kreatywnego drukowania. Prawdopodobnie cokolwiek byśmy chcieli stworzyć przy zastosowaniu druku cyfrowego – jest to możliwe i nie będzie wielce kosztowne. Możliwości jest sporo, a jedyne co nas ogranicza, to własna wyobraźnia. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, aby stworzyć własny fotozeszyt czy obraz wystarczy zwrócić się do najbliższej drukarni – z pewnością znajdzie się tak grafik, który z chęcią nam pomoże.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s