Plotowanie Wrocław – zastosowanie w druku

Plotowanie to jedna z najnowszych technik drukowania. Nazwa ta pochodzi o urządzenia zwanego ploterem – to wysoce wyspecjalizowane urządzenie, które nie tylko drukuje, ale również może grawerować podłoża i wycinać dowolne w nich wzory. Jednak najczęściej spotykanym rodzajem ploterów są plotery drukujące. Innowacyjność ploterów i ich przewaga nad wcześniejszymi modelami drukarek polega na możliwości druku wielkoformatowego Wrocław. Plotery jako pierwsze na tak szeroką, masową skalę wprowadziły możliwości zadrukowania formatów większych, niż standardowe A4.

plotowanie wrocław

plotowanie wrocław

Podobnie jak inne drukarki cyfrowe, ploter działa tylko we współpracy z komputerem. Odpowiednio przygotowany plik graficzny w formie cyfrowej zostaje przesłany z komputera do plotera i następuje wydruk. Plotowanie otworzyło szereg nowych możliwości w druku, nie tylko dla samej reklamy. Druk cyfrowy Wrocław jest niedrogi, ponieważ w odróżnieniu od offsetu nie wymaga próbnych wydruków, ani przygotowywania form drukarskich. Dzięki temu każdy może zamówić z drukarni wydruk dowolnego materiału bez obaw o wygórowana cenę.

Do najczęstszych realizacji drukarek ploterowych należą druki promocyjne i reklamowe (billboardy i nadruki na foliach bannerowych, ale także druk na płytach plastikowych pod szyldy). Klienci indywidualni z kolei coraz chętniej zamawiają indywidualne druki wielkoformatowe, takie jak fotoobrazy, lub inne pojedyncze sztuki druku cyfrowego (np. fotozeszyty). Druk wykonany za pomocą plotera jest doskonałej jakości, nie tylko pod względem trwałości i odporności na zniszczenia, ale także oferuje świetną jakość kolorów i obrazów.

Advertisements

One thought on “Plotowanie Wrocław – zastosowanie w druku

  1. Pingback: Ulubione zdjęcie na ścianie – fotoobrazy | Fotoobrazy i zdjęcia na płótnie Wrocław

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s