Druk cyfrowy Wrocław

druk wielkoformatowy WrocławWspółczesne drukarnie można podzielić na podstawie ich specjalizacji. Drukarnie offsetowe zajmują się przed wszystkim drukiem gazet (dzienników, tygodników) o bardzo wysokim nakładzie, a także książek. Przed pojawieniem się druku cyfrowego, offset stanowił większość w branży. Druk cyfrowy Wrocław sprawił, że nieopłacalny metodą offsetową niski nakłada druku stał się tani i powszechny. Tym samym obecnie każdy może zaprojektować i wydrukować własne ulotki, wizytówki a nawet billboardy, przy niewysokich kosztach.

W druku cyfrowym stosuje się drukarki ploterowe. To najprościej rzecz ujmując, są to wielkogabarytowe odpowiedniki domowych drukarek. Podstawową różnicą, między drukiem za pomocą domowej drukarki, a drukarki ploterowej jest możliwość wydruku na niegraniczenie dużej powierzchni przy użyciu bardzo trwałych tuszy. Druk wielkoformatowy Wrocław to także możliwość druku na różnorakich podłożach – od papieru po folię, a nawet płyty PCV. Możliwości są wprost nieograniczone, a jednocześnie nie opróżniają naszej kieszeni, jak by to miało miejsce przy druku offsetowym.

Same drukarki ploterowe są  nowym wynalazkiem w drukarstwie. Powstały z myślą, o druku cyfrowym i współpracują jedynie z komputerem. Znacznie ułatwiło to prace drukarzy, gdyż gotowy projekt można wydrukować niemal natychmiast po stworzeniu projektu w programie graficznym, bez potrzeby tworzenia forma drukarskich czy sit. Plotowanie Wrocław pozwala na wykonanie wydruków już w bardzo niskim nakładzie. Dzięki temu, to właśnie druk cyfrowy jest tak popularny i lubiany.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s