Skanowanie i drukowanie w domu

skanowanie wrocławDziś w niemal każdym domu odnajdziemy dziś drukarkę cyfrową. Nie oznacza to jednak, że usługi drukarskie skierowane do klientów indywidualnych straciły cokolwiek ze swojej popularności. Dlaczego tak się dzieje, że ludzie wciąż wolą realizować druki w profesjonalnych zakładach? Nawet jeśli posiadają własną, małą maszynkę drukującą, która potrafi nawet skanować dokumenty? Po pierwsze, druk cyfrowy Wrocław w profesjonalnej drukarni realizowany jest przy użyciu znacznie bardziej wyspecjalizowanego sprzętu. Domowe drukarki są ledwie ich miniaturowymi odpowiednikami, i posiadają bardzo ograniczone możliwości.

Praktycznie każda drukarnia cyfrowa posiada najczęściej drukarki ploterowe – to maszyny o sporych rozmiarach, dla których nie stanowi problemu stworzenie wydruków o formacie większym, niż A4 . Ponadto, plotery drukarskie używają wyspecjalizowanych farb i tuszy. Zwykła, domowa drukarka nie używa innych tuszy, niż tych na bazie wody. Wydruk tuszem na bazie wody jest bardzo nietrwały – szkodzi mu najmniejsza ilość wody.  Drukarnia tworzy to nie tylko trwałe, duże druki. To także szybkie świadczenie usług drukarskich. Specyfikacja druku cyfrowego pozwala na tworzenie odbitek niemalże natychmiast w chwili gdy zostaje dostarczony wzór do druku.

Nie każdy też potrafi odpowiednio przygotować dokument do druku. Wprawdzie każdy komputer posiada domyślnie ustawione właściwości dokumentu do druku, ale często są one zawodne. Nawet tak nieskomplikowane wydawałoby się skanowane też wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, zwłaszcza kiedy potrzebujemy wielkoformatowych skanów. O samej jakości wydruków grafik czy zdjęć z domowej drukarki nie ma potrzeby nikogo przekonywać, podobnie jak z domowymi skanami.

Advertisements

One thought on “Skanowanie i drukowanie w domu

  1. Pingback: Skanowanie to też element druku cyfrowego | Ksero i skanowanie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s