Fotoksiążki – jak się do nich zabrać?

drukarnia wroclaw fotoksiazkiFotoksiażki stają sie coraz bardziej popularne wśród klientów drukarni. Najczęściej zamawiają je fotografofie lub… same młode pary. Fotoksiażka na dobre wyparła klasyczne albumy z fotografiami, dodając im nowego, indywidualnego charakteru.

Co potrzebujemy do stworzenia fotoksiążki? Przede wszystkim dobry pomysł. Warto poświęcić chwilę na zastanowienie się, dla kogo tworzymy nasz album i jaki powinien mieć charakter. Jeśli jest to fotoksiążka z fotografiami ze ślubu można oprócz zdjęć dodać cytaty, teksty czy własne komentarze do zdjęć. Jeśli odświeżamy starą rodzinną fotografię i planujemy umieścić w albumie w porządku chronologicznym, to warto zawsze dodatkowo mapy i przypisy. Oczywiście tematyka w jakiej obracać się może fotoksiążka jest wręcz nieograniczona – może to być album szkolny, pamiątka z wakacji – ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Mając opracowaną koncepcję nasze fotoksiażki możemy przystąpić do zbierania materiałów – łatwiej, jeśli będzie to album z wąskiego zakresu czasu, ale najciekawsze fotoksiążki powstają w wyniku zbierania i poszukiwania fotografii – np. zbieranie zdjęć do rodzinnego albumu. Jeśli chcemy dodać do fotografii własne komentarze, dodatkowe grafiki (czy cokolwiek, co wymyślimy), praca zabierze nam więcej czasu.  Gotowy wzór do wydruku możemy przygotować samodzielnie, pamiętając o tym, aby forma miała minimum 300dpi w formacie, który zachowuje jakość grafiki i kolorów (np. pdf). Przygotowany plik dostarczamy do wybranej drukarni.

drukarnia wroclaw

Jeśli nie czujemy się na siłach, aby stworzyć samodzielnie taką fotoksiażkę, lub nie jesteśmy pewni czy nasz projekt nadaje się do druku, zawsze możemy  zwrócić się o pomoc do doświadczonego grafika. Każda dobra drukarnia oferuje pomoc wykwalifikowanego personelu w realizacji indywidualnych projektów.

Wysokiej klasy fotoksiążki zlecisz także tutaj – fotoksiażki Wrocław

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s