Plotowanie – co warto wiedzieć gdy planujesz reklamę

Domeną nowoczesnych drukarni jest stałe powiększanie zakresu usług. Do popularnych usług każdej profesjonalnej drukarni należy druk wielkoformatowy(z przeznaczeniem na reklamę, billboardy czy plakaty). Do wykonana wydruku wielkopowierzchniowego na nietypowymi materiale stosuje się technikę nazywaną plotowaniem. Do wykonania takiego wydruku wykorzystuje się specjalistyczne drukarki ploterowe. Dzięki ich zaawansowanymi funkcjonalnościom stworzenie zewnętrznej reklamy wielkopowierzchniowej jest stosunkowo szybkie i niedrogie.

Przy małych wydrukach, w formacie np. A4, można w domowych warunkach otrzymać optymalną jakość, jednak przy większych formatach standardowe drukarki nie są w stanie sobie poradzić. Ponad to, domowe drukarki stosują druk atramentowy, który w łatwy sposób może ulec zniszczeniu (wystarczy niewielka ilość wody lub wilgoci w pomieszczeniu, aby wydruki w tuszu atramentowym uległy zniszczeniu). Druk wielkoformatowy to tworzenie nadruków odpornych na działania trudnych czynników atmosferycznych, jak deszcz, śnieg, wilgoć, wiatr i promieniowanie UV.

Koszt zakupu i utrzymania drukarki plotującej jest dość wysoki, toteż osoby indywidualne nie są w stanie dokonać takiego zakupu. Druk wielkoformatowy powstaje jedynie w specjalistycznych, cyfrowych drukarniach. To nowoczesne pracownie poligraficzne, gdzie projekt graficzny reklamy umieszczanej docelowo na billboardach, bannerach, roll-up’ach, jest przenoszony bezpośrednio z pliku cyfrowego z grafiką na materiał. Druk cyfrowy ogranicza do minimum czas pomiędzy zaprojektowaniem reklamy przez grafika, a jej finalnym wydrukiem. Drukowanie cyfrowe pozwala na powszechne i niedrogie stosowanie reklamy outsorcingowej przez każdą, nawet małą firmę lub przedsiębiorstwo.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s