Rodzaje tonerów alternatywnych

Oryginalne tonery do starszych modeli drukarek są dość drogie, więc ich wymiana wiąże się z ponoszeniem wysokich kosztów. Niemniej jednak można tego uniknąć zaopatrując się w tonery alternatywne, które równie dobrze zdają egzamin, a ich eksploatacja jest o wiele tańsza. Występują one w kilku rodzajach, które charakteryzuję poniżej.

  1. Tonery zamienne fabrycznie nowe – produkty te składają się tylko z nowych elementów. Ich konstrukcja jest niemal taka sama jak oryginalnego, jednak materiały, z których się je wykonuje są nieco inne (gorsze jakościowo i mniej wytrzymałe). Tonery są jednorazowe, więc nie można ich ponownie uzupełniać. Przeważnie produkuje się je w Chinach.
  2. Tonery zamienne remanufakturowane – w produktach tych kasety są oryginalne, natomiast w miejsce zużytych elementów, takich jak bęben wstawia się zamienniki. Później toner napełnia się i poddaje kontroli jakości. Jeśli spełnia wszystkie normy kwalifikowany jest jako zdatny do użytku i pakowany do oryginalnych pudełek.
  3. Tonery zamienne remanufakturowane w wersji ekonomicznej – toner poddawany jest tylko i wyłącznie czyszczeniu, a w dalszej kolejności napełnia się go specjalnym proszkiem.
  4. Regeneracja – toner jest czyszczony, wymienia się jego zużyte elementy (oprócz kasety), a później uzupełnia proszkiem. Ta metoda jest najtańsza i najpopularniejsza.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s